AVESKON mühendislik ekibimiz ile Kimya, Petrol, Enerji ve Petro-Kimya sektörlerine proses güvenliği ve optimum mühendislik yaklaşımlarımız ile özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetlerin başında Tehlike ve İşletilebilirlik Analizi "HAZOP" ve bu analiz için gerekli dokumanların verilerin oluşturulması gelmektedir. HAZOP çalışması ile proses içerisinde kaza  yaşayabilme ihtimali olan senaryolar ve mevcut koruma yönetmleri yeterliliği kalitatif olarak analiz edilir ve raporlanır. Bu çalışmalar sonucunda mevut önlemlerin yetersiz kaldığı senaryolar sayısal değerlendirme metotlarına güvenlik enstruman fonksiyon ( Safety Instrumented Function-SIF) olarak aktarılır. Daha sonra belirlenen güvenlik enstrumanlı fonksiyonların güvenlik bütünlük seviyelerini ( Safety Integrity Level - SIL) belirlenir ve güvenlik enstrumanlı sistemlerimizin (Safety Enstrumanted System-SIS) tasarımı gerçekleştirilir.

HAZOP çalışmaları etkin ve verimli olabilmesi için aşağıdaki dokumanlara ihtiyaç duyulur. AVESKON olarak bu dokümanların oluşturulması konusunda tecrübeli uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz.

  • Borulma ve Enstrüman Diyagramı (P&ID)
  • Proses Akış Diyagramı
  • HAZOP Lideri
  • Ekipman ve Enstrüman Veri Föyleri
  • HAZOP sistematiği ve Şablon dokümanlar

Tüm bu faaliyetlerin dışında Proses & Güvenilirlik hizmetlerimiz arasında Proses mühendisliği danışmanlığı da yer almaktadır.

Lokasyon

Alikahya Fatih Mahallesi Sarı Leylak Sokak
No:1 Ekşi İş Merkezi, Kat: 2 No: 104 İzmit / KOCAELİ

Aveskon

T+90 216 999 79 49
F+90 216 345 02 66

Aveskon

info@aveskon.com
info@aveskontraining.com